Geneza powstania firmy ZING sięga 1991 roku, jednak za oficjalną datę zawiązania spółki należy przyjąć grudzień 2001 roku. Głównym obszarem działalności od początku był rynek papierniczy oraz sprzedaż szeroko rozumianych podłoży dla poligrafii.

Przełomowym okazał się być rok 2009, gdy ZING został polskim przedstawicielstwem jednego z największych wówczas, światowych dystrybutorów papieru oraz surowców przeznaczonych do produkcji opakowań i materiałów do komunikacji wizualnej – Paperlinx.

Wraz z dynamicznym rozwojem poszerzała się oferta wkraczając w kolejne sektory rynku takie jak materiały opakowaniowe. Konsekwencją coraz większego asortymentu, stale poszerzającej się bazy klientów była konieczność zapewnienia wysokiej jakości serwisu, a tą gwarantujemy od zawsze dzięki własnej flocie samochodów dostawczych, sieci magazynów centralnych oraz platform przeładunkowych w całym kraju.

Rok 2015 odkrył nową kartę w historii firmy. W wyniku wykupu menedżerskiego spółka stała się indywidualną firmą z wyłącznie polskim kapitałem wracając jednocześnie do starej nazwy ZING.

Dziś jako największy polski dystrybutor papieru stawiamy na wyższą jakość serwisu, obsługi oraz produktów. Dopracowana logistyka, optymalny układ 3 magazynów lokalnych i 7 platform przeładunkowych na terenie kraju pozwala na utrzymanie wysokich stanów magazynowych przeszło 5000 produktów. Jednak naszą największą wartość upatrujemy w zasobach ludzkich, na które składa się aktualnie 163, jesteśmy tego pewni – najlepszych specjalistów.

To wszystko pozawala nam z optymizmem patrzeć w przyszłość, rozwijać się w kolejnych sektorach takich jak druk flexo, Visual Communication czy food packaging.

Nasza oferta rośnie każdego dnia, a wraz z nią nasze doświadczenie i ilość zadowolonych klientów.