Posiadamy w ofercie możliwość wyprodukowania etykiet samoprzylepnych na różnego rodzaju materiałach i klejach:

  • Materiały wierzchnie – papier matowy (vellum), papier półbłyszczący (semi-gloss), błyszczący (gloss), papier termiczny ECO, papier termiczny TOP, papier fluorescencyjny, papiery metalizowane, folie PE, PP, PET.
  • Kleje – do głębokiego mrożenia, trwałe (akrylowe), kauczukowe (hot melt), usuwalne.
  • Materiały podkładowe – papiery typu glassine, papiery kraft, folie.

Naszą ofertę etykiet samoprzylepnych stanowią etykiety:

  • termiczne
  • do termotransferu
  • do metkownic (tzw. cenówki)
  • ozdobne
  • etykiety Peel-of

 

Termiczne:
Thermal ECO – Czarny nadruk wytwarzany jest pod wpływem ciepła wydzielanego przez głowicę termiczną, stosowane są w drukarkach termicznych, wagach sklepowych. Występują w postaci bez zadruku lub wstępnie zadrukowane – najczęściej jednym lub dwoma kolorami. Etykiety te są krótkiej żywotności, wrażliwe na tłuszcze, wilgoć, wysoką temperaturę, zarysowania mechaniczne oraz światło słoneczne. Wykorzystywane są w logistyce, transporcie i produkcji.

Thermal TOP – Czarny nadruk wytwarzany jest pod wpływem ciepła wydzielanego przez głowicę termiczną, stosowane są w drukarkach termicznych, wagach. Najczęściej zadrukowane kilkoma kolorami i zabezpieczone lakierem. Pełnią również rolę ozdobną produktu. Są etykietami o dłuższej żywotności, o zwiększonej odporności na tłuszcze, wilgoć, wysoką temperaturę, zarysowania mechaniczne oraz światło słoneczne. Stosowane głównie w branży spożywczej.

Do termotransferu
Etykiety do termotransferu to najpopularniejszy rodzaj etykiet spotykany na rynku. Czarny nadruk uzyskujemy przez zastosowanie taśmy barwiącej, która pod wpływem temperatury z głowicy wydziela pigment. W zależności od zastosowanego rodzaju materiału na etykietę dobieramy odpowiedni rodzaj taśmy do termotransferu. Używane są wszędzie tam gdzie wymagany jest trwały nadruk. Etykiety mogą być wstępnie zadrukowane w technice flexo, typo, offset. Stosowane w logistyce, produkcji, handlu.

Do metkownic
Etykiety do metkownic wyprodukowane głównie z papierów samoprzylepnych fluoroscencyjnych i  białego papieru matowego. Używane do szybkiego oznaczania produktów, mogą być wstępnie zadrukowane np. cena, logo. Powszechnie stosowane w sklepach spożywczych, z odzieżą. Zwoje z etykietami są zakładane do urządzeń metkujących, które mogą drukować cenę, datę.

Ozdobne
Etykiety samoprzylepne produkowane są w dowolnej gamie kolorystycznej (od 1 do 8 kolorów) oraz dowolnym kształcie. Zwojowe maszyny poligraficzne do produkcji etykiet umożliwiają łączenie technik drukarskich w jednym procesie – flexodruk, offset, sitodruk, typografia, rotograwiura, a także druk od strony kleju oraz na taśmie nośnej. Do ich produkcji są używane: papier półbłyszczący, folie PP i PE (białe i transparentne), papiery i folie metalizowane oraz papiery ozdobne (alkohole). Etykiety mogą być uszlachetnione np. lakierem UV, foliowaniem na zimno i gorąco, laminowaniem, tłoczeniem.

Peel off
Kiedy mamy dużo tekstu a mało miejsca na etykiecie wtedy możemy zastosować etykietę typu peel-off. Jest ona dwuwarstwowa, a to daje nam trzy razy większą powierzchnie na przekazywanie informacji. Mogą one być wykonane z folii lub papieru.

Znajdź przedstawiciela