Wysokiej jakości papier powlekany, produkowany w 100% z włókien z odzysku (makulatury). Wyprodukowany bez bielenia, dzięki czemu jego powierzchnia ma wyjątkowy odcień złamanej bieli. Doskonały do efektownych wydruków dzięki wspaniałym parametrom drukowym i wyjątkowo wysokiej nieprzezroczystości (dla gramatury 100g nieprzezroczystość wynosi 96%).

Charakterystyka:
Diverso produkowany jest z makulatury, która trafiłaby na wysypisko śmieci lub do spalarni, w obu wypadkach zwiększając emisję szkodliwych gazów cieplarnianych. Makulatura użyta do produkcji Diverso może być przetworzona nawet 6 razy. W trakcie  produkcji Diverso zużywa się znacznie mniej energii i wody niż w przypadku papierów z włókien naturalnych, uzyskując mimo to znakomite rezultaty.
W porównaniu z procesem produkcji papieru z włókien pierwotnych, użycie 1 tony papieru Diverso powoduje, że zużywa się tylko 53% wody, 20% energii i emituje się 55% gazów cieplarnianych. (dane producenta)
Dostępny w arkuszach i zwojach.

Zalety produktu:
100% ekologiczność potwierdzona certyfikatami, wysoka jakość, wysoka nieprzezroczystość

Zastosowanie:
materiały firmowe, foldery i katalogi reklamowe, książki, gazety, magazyny, instrukcje, wizytówki oraz wszelkie materiały reklamowe, w których ważny jest ekologiczny charakter

Gramatury g/m2:
80, 115, 130, 200, 250, 350

Dostępne wykończenia:
mat

Zalecenia technologiczne:

  • drukowanie arkuszowe obustronne – zalecana technika offsetowa przy wykorzystaniu farb do drukowania papierów powlekanych
  • techniki uszlachetniania: lakierowanie UV, wykrawanie, klejenie, tłoczenie folią, tłoczenie bezbarwne, sztancowanie
  • rekomendowany również do drukowania cyfrowego (certyfikat HP Indigo)

Atesty i certyfikaty:
Blue Angel, EU Flower, ISO 14001, ISO 9706, ISO 9001, HP Indigo Certified

Kluczowe parametry:
Białość CIE: 95
Spulchnienie cm3/g: 0,98

 

 

Znajdź przedstawiciela