Lampa UV-C 80W do dezynfekcji powietrza i pomieszczeń o mocy 80 watów. Lampa ultrafioletowa UV-C o właściwościach bakterio i wirusobójczych może być stosowana we wszystkich miejscach lub pomieszczeniach wymagających dezynfekcji.

Promieniowanie UV-C to rodzaj promieniowania elektromagnetycznego o długości fali 100-280 nm. Obecnie zastosowanie znalazło w specjalnych sterylizatorach, będących skuteczną bronią w walce z wirusami i bakteriami. Światło ultrafioletowe posiada zdolność do niszczenia różnego rodzaju organizmów. W przypadku wirusów, dochodzi do zniszczenia otaczającej ich cienkiej warstwy lipidowej, co skutkuje ich całkowitą dezaktywacją. Urządzenie emituje promieniowanie UV-C o długości fali 253,7 nm. Ze względu na negatywny wpływ promieniowania na organizm ludzki należy przy każdym uruchomieniu lampy opuścić pomieszczenie.
Badania przeprowadzone przez Columbia University Irving Medical Center są przełomowym odkryciem w walce z wirusami wywołującymi pandemię na świecie. Badania dowodzą, iż promieniowanie UV o szerokim spektrum długości fali 200-400 nm wykazuje dużą  skuteczność w niszczeniu zarówno bakterii jak i wirusów. Działanie to spowodowane jest destrukcyjnym wpływem na wiązania w DNA, dlatego urządzenia emitujące promieniowanie UV stosowane są w szczególności w gabinetach kosmetycznych, medycznych, aptekach, laboratoriach, w przemyśle spożywczym czy farmaceutycznym, przychodniach itp.

UWAGA!

Podczas pracy urządzenia zabronione jest przebywanie w tym samym pomieszczeniu lub pobliżu lampy.

Znajdź przedstawiciela