Wysokiej jakości papier niepowlekany, produkowany w 100% z włókien z odzysku (makulatury). Wyprodukowany bez bielenia, dzięki czemu jego powierzchnia ma wyjątkowy odcień złamanej bieli. Doskonały do efektownych wydruków dzięki wspaniałym parametrom drukowym i wyjątkowo wysokiej nieprzezroczystości (dla gramatury 100g nieprzezroczystość wynosi 96%).

Charakterystyka:
Diverso produkowany jest z makulatury, która trafiłaby na wysypisko śmieci lub do spalarni, w obu wypadkach zwiększając emisję szkodliwych gazów cieplarnianych. Makulatura użyta do produkcji Diverso może być przetworzona nawet 6 razy. W trakcie  produkcji Diverso zużywa się znacznie mniej energii i wody niż w przypadku papierów z włókien naturalnych, uzyskując mimo to znakomite rezultaty.
W porównaniu z procesem produkcji papieru z włókien pierwotnych, użycie 1 tony papieru Diverso powoduje, że zużywa się tylko 53% wody, 20% energii i emituje się 55% gazów cieplarnianych. (dane producenta)
Dostępny w arkuszach i zwojach.

Zalety produktu:
100% ekologiczność potwierdzona certyfikatami, wysoka jakość, wysoka nieprzezroczystość

Zastosowanie:
materiały firmowe, foldery i katalogi reklamowe, książki, gazety, magazyny, instrukcje, wizytówki oraz wszelkie materiały reklamowe, w których ważny jest ekologiczny charakter

Gramatury g/m2:
70, 80, 90, 100, 110, 150, 170, 250, 300

Dostępne wykończenia:
niepowlekany

Zalecenia technologiczne:

  • drukowanie arkuszowe obustronne – zalecana technika offsetowa przy wykorzystaniu farb do drukowania papierów niepowlekanych
  • techniki uszlachetniania: lakierowanie UV, wykrawanie, klejenie, tłoczenie folią, tłoczenie bezbarwne, sztancowanie

Atesty i certyfikaty:
Blue Angel, EU Flower, ISO 14001, ISO 9706, ISO 9001

Kluczowe parametry:
Białość ISO:  95
Spulchnienie cm3/g:  1,15-1,25

 

 

Znajdź przedstawiciela