Menu

Certyfikat FSC® jest najbardziej znanym rodzajem certyfikatu kontroli pochodzenia produktu, który obejmuje wyroby pochodzenia drzewnego takie jak drewno i papier.

Certyfikat PEFC jest jednym z najważniejszych międzynarodowych systemów certyfikacji leśnej. Zapewnia użycie zasobów dostępnych na rynku oraz wykorzystanie ich mając świadomość, że zasoby te pochodzą tylko ze sprawdzonych źródeł. Głównym celem certyfikacji jest doskonalenie metod odpowiedzialnego gospodarowania lasami, przy jednoczesnym zapewnieniu dostępu do rynków zbytu dla produktów certyfikowanych.

W dniu 25.03.2016 r. otrzymaliśmy certyfikat FSC® wydany przez NEPCon (numer certyfikatu NC-COC-012373), nr licencji FSC® C018647.

Certyfikat FSC® – pobierz dokument

W dniu 31.08.2012 r. ZING S.A. otrzymała certyfikat PEFC o numerze PBN-PEFC-COC-000048 wydany przez NEPCon.

Certyfikat PEFCpobierz dokument

 

Uzyskane certyfikaty potwierdzają nasze głębokie zaangażowanie na rzecz promocji odpowiedzialnej gospodarki leśnej oraz plasują firmę na pozycji uznanego elementu łańcucha kontroli pochodzenia produktu.

Większość dostępnych w ofercie produktów jest standardowo lub na życzenie dostarczana z certyfikatem FSC® lub PEFC. Papiernie, z których pochodzą znajdujące się w naszej ofercie papiery i kartony, w większości spełniają wymogi norm ISO14001, ISO9001, EMAS, OHSAS 18001, zapewniając właściwą dbałość o ekologię i optymalny system zarządzania.