Menu

Dzień dobry.
Poznajmy się bliżej.

Geneza powstania firmy ZING sięga 1991 roku, jednak za oficjalną datę zawiązania spółki należy przyjąć grudzień 2001 roku. Głównym obszarem działalności od początku był rynek papierniczy oraz sprzedaż szeroko rozumianych podłoży dla poligrafii.

Przełomowym okazał się być rok 2009, gdy ZING został polskim przedstawicielstwem jednego z największych wówczas, światowych dystrybutorów papieru oraz surowców przeznaczonych do produkcji opakowań i materiałów do komunikacji wizualnej – Paperlinx.

Wraz z dynamicznym rozwojem poszerzała się oferta wkraczając w kolejne sektory rynku takie jak materiały opakowaniowe. Konsekwencją coraz większego asortymentu, stale poszerzającej się bazy klientów była konieczność zapewnienia wysokiej jakości serwisu, a tą gwarantujemy od zawsze dzięki własnej flocie samochodów dostawczych, sieci magazynów oraz platform przeładunkowych w całym kraju.

Rok 2015 odkrył nową kartę w historii firmy. W wyniku wykupu menedżerskiego spółka stała się indywidualną firmą z wyłącznie polskim kapitałem wracając jednocześnie do nazwy ZING.

Dziś jako największy polski dystrybutor papieru cieszymy się z niezależnego charakteru i ekonomicznego patriotyzmu naszych Klientów.

Nasze atuty to także dopracowana logistyka, ponad 30 tysięcy mkw powierzchni magazynowej, na którą składają się magazyn centralny w Konotopie i 9 platform przeładunkowych w większych miastach. Jednak naszą największą wartość upatrujemy w zasobach ludzkich, aktualnie w ZING pracuje 180, jesteśmy tego pewni, najlepszych specjalistów.

To wszystko pozawala nam z optymizmem patrzeć w przyszłość, rozwijać się w kolejnych sektorach takich jak Visual Communication czy Food Packaging. Nasze najnowsze inwestycje to zakup dwóch pił panelowych do cięcia płyt z tworzyw sztucznych, które wraz z maszyną typu roll-slitter umożliwiają nam dostarczenie dowolnego podłoża z oferty dla reklamy wielkoformatowej dociętej na wymiar wskazany przez Klienta.

Nasza oferta rośnie każdego dnia, a wraz z nią nasze doświadczenie i ilość zadowolonych Klientów.

Zapraszamy do odwiedzin naszych profili w mediach społecznościowych, gdzie informujemy na bieżąco o nowościach oraz przedstawiamy naszą codzienność „od zaplecza”.

https://www.instagram.com/zing_polska/

https://www.facebook.com/ZINGpolska