Menu

Płyty kompozytowe

To lekkie, sztywne i trwałe płyty składające się z zewnętrznych lakierowanych warstw aluminiowych o grubości 0.15/0.3mm połączonych z rdzeniem polietylenowym o niskiej gęstości Ld–Pe. Połączenie warstw następuje poprzez klejenie pod wpływem wysokiej temperatury i docisku co sprawia, że płyty są odporne na rozwarstwienie czyniąc płyty kompozytowe jednym z najbardziej popularnych surowców do produkcji reklam wielkoformatowych długookresowych.

Mimo zastosowania aluminium dają się formować, zachowując niezwykłą trwałość. Płyty kompozytowe z naszej oferty cenione są przede wszystkim za podatność na obróbkę taką jak frezowanie i wykrawanie. Wszystkie płyty kompozytowe zabezpieczone są folią, która chroni przed uszkodzeniami mechanicznymi w trakcie transportu i obróbki. Na folii zaznaczony jest również kierunek, zgodnie z którym powinny być zadrukowane i układane obok siebie jeśli reklama zbudowana jest z kilku płyt.

Zastosowanie płyt kompozytowych

Płyty kompozytowe zwane również ACP od angielskiej nazwy Aluminium Composite Panel znajdują zastosowanie w reklamie przy produkcji: kasetonów, otoków reklamowych, pylonów, szyldów, tablic reklamowych, jako surowiec na stojaki reklamowe, zabudowa stoisk targowych, totemy reklamowe.

Wykorzystywane są także w budownictwie jako zabudowa elementów elewacji, otoki i pylony na stacjach paliw, zabudowa pojazdów, ścianki i przegrody działowe, obudowy maszyn i elementów konstrukcyjnych, a nawet znaki drogowe. 

U nas możesz zamówić płyty kompozytowe docięte na wymiar dzięki usłudze UniCut.pro

Sprawdź ofertę płyt kompozytowych